Jak wybrać ścierkę do kuchni?

sypialnia3
Ścierki kuchenne są niezbędnym elementem każdej kuchni. Często każda gospodyni ma dużą ilość ścierek, które spełniają u niej różne funkcje. Jednak wybór odpowiedniej jakości ścierki wcale nie jest taki prosty, jak się początkowo wydawało. Jedne mogą być zbyt cienkie i mało trwałe, a inne zbyt grube i przez to źle chłonące wodę. Najlepiej przeczytać parę słów o tym, czym należy się kierować, wybierając ścierkę kuchenną.

Musi być chłonna

Dobra ścierka powinna być przede wszystkim bardzo chłonna. W końcu jej główną funkcją jej wycieranie rozlanych płynów oraz wycieranie naczyń. Tej ostatniej czynności nikt nie lubi, a jeszcze bardziej irytująca jest sytuacja, gdy właśnie umyliśmy stos naczyń, a nowa ścierka nie jest w stanie ich wytrzeć do sucha. Mimo naszych wielokrotnych prób. Tworzą tylko smugi i musimy zmywać od nowa. Właśnie dlatego trzeba wybrać dobrej jakości ścierkę.

I trwała

Drugim kryterium będzie jej trwałość. Ścierka jest podręcznym rekwizytem, którego używamy każdego dnia. Musimy ją wycierać nie tylko wodę, ale również plany innego typu, które niechcący tworzymy w czasie gotowania, czy pieczenia. Ścierce kuchennej powinny być niegroźne plany z kawy, sosu pomidorowego, czy wina na stole lub blacie kuchennym. Ściereczki trzeba bardzo często prać, aby pozostały świeże i higieniczne. Wielokrotne pranie niszczy materiał i z tego względu ścierki kuchenne powinny być wyjątkowo trwałe.

Z jakiego materiału?

Aby ścierka kuchenna spełniała wyżej wymienione kryteria, musi być wykonana z odpowiedniego materiału. Czyli jakiego? Ze względu na swoje liczne zalety, najpopularniejsze są ścierki bawełniane. Bardzo dobrze chłoną, szybko schną i mają niską cenę. Frotte jest trochę grubsze, ale również wyjątkowo chłonne. Często kupowane są również ścierki płócienne. Coraz więcej osób przekonuje się do ścierek kuchennych zrobionych z mikro włókien. Są chłonne oraz pozwalają usunąć kurz z różnych powierzchni. Czasami można kupić również ręcznie tkane ściereczki.

Dowiedz się więcej na stronie https://posciel-kobi.pl/.

Ściereczkę kuchenną należy wybrać z uwzględnieniem naszych indywidualnych preferencji. Ze wzorów nadal prowadzi kratka, ale można pokusić się o coś mniej tradycyjnego.

Dodaj komentarz