Spinka do mankietów w roli głównej

no-pain-no-gain-srebrno-czarne-spinki-do-mankietow-u10
Kiedyś spinka do mankietów była głównym elementem stroju każdego mężczyzny. Każdy facet, choć było nie wiadomo jak gorąco, jeśli szedł na jakieś spotkanie wizytowe lub na przyjęcie bez względu na pogodę musiał mieć koszulę z długim rękawem, aby było widać spinki do mankietów. Miały one różne kształty i wielkości. Najładniejsze i najmodniejsze były duże spinki, bo już z daleka było widać, że to jest spinka. Tak jak krawaty, spinki do mankietów były również w rąby, koła. Miały też różne kolory, które były dopasowane do koszul i marynarek.

Błysk spinki z lat siedemdziesiątych

W latach siedemdziesiątych mężczyźni w większości ubrani byli w garnitury. Każda spinka musiała komponować się z koszulą i garniturem. Rękawy od koszul były zawsze dłuższe i wystawały centymetr od marynarki. Dlatego szczególną uwagę zwracano na spinki, bo były one bardzo widoczne. Najładniejsze spinki były takie, które błyszczały i były w drobne kamyczki świecące albo w drobne kropki, które świeciły kolorowo. Były również spinki złote albo srebrne i jeśli ktoś miał dużo pieniędzy, to mógł sobie pozwolić na taki rodzaj spinek. Oprócz kolorowej spinek dominowały również srebrne.

Na stronie https://modini.pl/28-spinki-do-mankietow – spinka do mankietów w przystępnej cenie.

Spinki współczesne

Dzisiaj spinka do mankietów nie jest tak popularna i mężczyźni, gdy jest ciepło, zakładają koszulę z krótkim rękawem. Kiedyś koszula z krótkim rękawem nie wchodziła w grę, ponieważ była uważana za niestosowną i nieelegancką. I chociaż na imprezie było gorąco, to biedni mężczyźni musieli siedzieć w tych koszulach w długim rękawie do końca imprezy, co było bardzo niewygodne, ale takie były czasy, że spinki odgrywały najważniejszą rolę. Dzisiaj modne są zupełnie inne spinki. Można by powiedzieć, że są to spinki kiczowate. Są zatem spinki w kształcie serduszek. Są też spinki w kształcie roweru lub samochodu. Są też budziki jako spinki czy mają one też formę okularów lub obrazów i różnych wymyślnych kształtów. Mogą być także spinki w kształcie książki lub koła do samochodu, a także spinki, co szczególnie ucieszy fanów piłki nożnej. Spinki mogą być także w kształcie domu lub samolotu. Są też spinki w formie statki oraz globusa. Spinka do mankietów może mieć także formę i kolor flagi narodowej, co szczególnie może ucieszyć patriotów czy nacjonalistów. Jak widać, spinki mogą mieć najróżniejsze kolory i formę, o której możesz tylko zamarzyć. Są dopasowane do różnych gustów.

Dodaj komentarz