Sesja dla noworodka – co musisz o niej wiedzieć?

Każdy rodzic, marzy o tym, aby możliwie jak najskuteczniej zapamiętać ulotne chwile z życia swojego dziecka. Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów, jeśli mowa o wykonaniu niesamowitej pamiątki dla dzieci, jest zlecenie profesjonalnej sesji zdjęciowej dla noworodka. O czym jednak należy pamiętać, kiedy podejmujemy taką decyzję? Co będzie miało dla nas tutaj największe znaczenie? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Baby, Nogi, Ojciec, Matka, Małe Dziecko, Dziesięć

Jaki czas będzie najlepszy na wykonanie takiej sesji?

Pierwszym pytaniem, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, jeśli mowa o sesji zdjęciowej dla noworodka, to czas jej wykonania, czyli kiedy najlepiej ją wykonać. Zasadniczo, najlepiej wykonać taką sesję do 14 dnia życia niemowlaka. Wówczas następuje najszybszy rozwój dziecka, zatem uchwycenie tych jakże ulotnych chwil jest jak najbardziej realne. Fotograf musi być jednak odpowiednio przygotowany do wykonania takiej sesji. Należy też zadbać o to, żeby zostały spełnione właściwe warunki do wykonania takiej sesji. Nie chodzi tylko o rekwizyty, ale tez o to, aby w studio panowała odpowiednia temperatura, nie było przeciągów. Musimy cały czas pamiętać, że pracujemy z niemowlęciem, które jest niezwykle delikatne.

Ile kosztuje taka sesja?

Kwestia, która może się okazać kluczowa dla rodziców podejmujących decyzję o jej wykonaniu, to z całą pewnością kwestia dotycząca tego, jak kształtuje się koszt wykonania takiej sesji. Tutaj sprawa jest dość zróżnicowana. Nierzadko zdarza się bowiem, że taka sesja łączona jest też z sesją ciążową. Jeśli jednak mielibyśmy w jakikolwiek sposób uśrednić koszt wykonania takiej sesji, spokojnie możemy przyjąć, że waha się on w granicach około 400 złotych. Oczywiście koszt może być zarówno wyższy, jak i niższy – zależy to od ilości zdjęć, jakie rodzice otrzymają po wykonaniu sesji. Warto też wrócić uwagę na to ile trwa taka sesja. Zazwyczaj, powinniśmy zarezerwować sobie około 2 do 3 godzin. Może się jednak zdarzyć, że uda nam się przeprowadzić sesję w godzinę czy nawet półtorej. Tak naprawdę, zależne jest to od tego, jak będzie z nami współpracował maluszek.

Dodaj komentarz