Znaczenie taśm kinesio w medycynie sportowej

8148939509_58248bde83_b

Ostatnio coraz częściej pojawiają się dyskusje w Sieci na temat stosowania taśm kinesio, jako metody leczenia różnego rodzaju urazów czy też kontuzji. W dużej mierze jest to związane bezpośrednio z ich olbrzymią skutecznością, jesli chodzi o leczenie wszelkiego rodzaju nadwyrężonych stawów czy innych podobnych dolegliwości. Taśmy kinesio zdecydowanie zrewolucjonizowały obecnie rynek medycyny sportowej i z tym faktem nie należy w żaden sposób polemizować. Dlaczego jednak tak się dzieje i co miało na to wszystko największy wpływ? Na poniższe pytania z pewnością pomoże pamństwu znaleźć odpowiedź niniejszy artykuł.

Taśmy kinesio swoją coraz bardziej rosnącą popularność zawdzięczają w dużej mierze temu, że są one zupełnie nieinwazyjne, jesli chodzi o nasze codzienne funkcjonowanie.To co zdecydowanie je wyróżnia to bez wątpienia fakt, że taśmy takie możemy stosować bez konieczności odbywania wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym. Musimy jednak pamiętać, że jeśli samodzielnie nie potrafimy ich odpowiednio założyć, dobrze jest poprosić o pomoc specjalistę, bądź też zasięgnąć wiedzy w literaturze specjalistycznej. Obecnie pojawia się coraz więcej publikacji dotyczących prawidłowej aplikacji taśmy kinesio, a co za tym idzie, nie jest też trudno taką literaturę zdobyć.

To, co jest też niemałą zaletą takich własnie taśm, to fakt, ze możemy je odpowiednio przycinać do takiej długości, jaka jest przez nas pożądana. Musimy bowiem wiedziec, że zakupując taśmę kinesio, kupujemy całą rolkę o określonej długości i szerokości. To, jaką dokładnie wybierzemy, jest zależne już od naszych potrzeb.

Warto też wspomnieć o tym, że niezależnie od tego, jaką wiedzę będziemy mieć z zakresu stosowania taśm kinesio, zawsze przy wystąpieniu jakiejkolwiek kontuzji, powinniśmy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Należy bowiem pamiętać o tym, ze fakt, iżjesteśmy w stanie samodzielnie założyć tasmę kinesio, nie oznacza tym samym tego, że potrafimy zdiagnozować u siebie dokładnie to, co nam dolega. O tym jak stosować taśmy kinesio piszą specaliści  na portalu kinesiology taping – http://kinesio.com.pl/pl/i/O-nas/14

Dodaj komentarz