Skarpety termiczne – dlaczego są one takie ważne?

17339723935_e27557c6e4_z

Uprawiając sport, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby mieć odpowiednio dopasowaną do niego bieliznę. Nie wystarczy jedynie zwykły strój sportowy. Ważne jest też przede wszystkim to, aby nasz outfit do biegania był jak najbardziej funkcjonalny.

W tym celu powinniśmy w szczególny sposób zadbać chociażby o dobór odpowiedniego rodzaju skarpet. Nie powinniśmy biegać w skarpetach, które nie są w żadnym stopniu do tego przystosowane, ponieważ może to skutkować różnego rodzaju kontuzjami, otarciami czy też obtarciami.

Skarpety, które w swoim założeniu mają służyć do biegania, powinny spełniać podstawowe funkcje. Przede wszystkim, takie skarpety do biegania, powinny być odpowiednio dopasowane do kształtu naszej łydki. Dopasowane powinny być tak, aby przede wszystkim nie uciskać naszej łydki i tym samym nie powodować żadnych niepożądanych otarć czy też obtarć.

To, na co koniecznie powinniśmy też zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wybór skarpet do biegania, to przede wszystkim odpowiednia amortyzacja naszej stopy. Ważne jest to, aby podczas uprawiania ćwiczeń, nasze nogi były w odpowiedni sposób amortyzowane. Jeśli tak będzie, w znacznym stopniu minimalizujemy ryzyko występowania różnego rodzaju kontuzji, czy też otarć. To, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, to też fakt, czy nasze skarpety posiadają odpowiednie wkładki, które będą minimalizowały tarcie powstałe podczas chociażby właśnie biegania.

Skarpety do biegania powinny być też wyposażone w odpowiednią powłokę termo-izolacyjną. Dzięki temu, nie tylko będą one w stanie utrzymywać prawidłową temperaturę w naszym organizmie, ale też przede wszystkim, będą chroniły nasze stopy przed nadmiernym poceniem się. Pot bardzo niekorzystnie może wpłynąć na nasze stopy podczas biegania. Musimy bowiem wiedzieć, że jest on jednym z głównych źródeł powstawania różnego rodzaju pęcherzy czy też właśnie – otarć. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak w odpowiedni sposób niwelować ryzyko występowania potu podczas uprawiania sportu i – co znacznie bardziej istotne – wiedzieć, jakie skarpety termiczne wybrać, aby nie doszło do przegrzewania się naszych stóp.

Dodaj komentarz