Licówki czyli jak poprawić wygląd naszych zębów?

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na założenie licówek? W jakich sytuacjach, powinniśmy o nich pomyśleć? Czy w każdym gabinecie stomatologicznym, będziemy mogli wykonać taki zabieg? To pytania, na które znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

Przede wszystkim – kiedy zakładać licówki?

O licówkach, powinniśmy pomyśleć szczególnie wtedy, kiedy wygląd naszych zębów jest nieestetyczny. Przyczyna może być tutaj bardzo różna – od uwarunkowań genetycznych, poprzez złe nawyki żywieniowe, przyjmowanie silnych leków czy wreszcie – urazy mechaniczne. Każdy z powyższych czynników, jest w stanie przyczynić się do tego, jak w ostateczności będą wyglądały nasze zęby. Czasem nie mamy wpływu na ich wygląd, i mimo usilnych starań, staranności w dbaniu o ich higienę, efektów nijak nie udaje nam się osiągnąć. W takiej sytuacji, warto jest pomyśleć o licówkach. Najprościej rzecz ujmując, to porcelanowe nakładki, które mocowane są do wargowej (licowej – stąd nazwa) strony zęba. Do tego celu, stomatolog używa specjalnego kleju. Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdym gabinecie wykonamy taki zabieg. Stomatologia estetyczna – bo to jej w dużej mierze dotyczy zakładanie licówek, to bardzo specyficzna dziedzina. Nie w każdym gabinecie są możliwości i warunki techniczne, aby licówki założyć.

teeth-1652976_1920

Jakie korzyści możemy osiągnąć dzięki licówkom?

Licówki mogą bardzo dużo zdziałać, jeśli chodzi o wygląd naszych zębów. Począwszy od tego, że zmienią ich kolor na śnieżnobiały, poprzez dopasowanie ich kształtu aż po niwelowanie chociażby najmniejszych ubytków. Warto jest jednak podkreślić, że założenie licówek, to jednak dość duża inwestycja. Nie oznacza to jednak, że mamy z niej rezygnować. Licówki z pewnością poprawią wygląd naszych zębów, dzięki pięknemu uśmiechowi, nabierzemy pewności siebie. Warto tez podkreślić, ze założenie licówek, w dużej mierze wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych – kawa czy papierosy nie są tutaj wskazane, podobnie jak spożywanie dużej ilości alkoholu. Przy odpowiednim dbaniu o licówki, z pewnością będziemy się cieszyć pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem, przez wiele lat.

Dodaj komentarz