Kontuzja? I co teraz?

Stare ludowe porzekadło mówi, że „sport to zdrowie”. Oczywiście nie można brać tego powiedzenia całkiem na serio. Należy jednak ćwiczyć w sposób zupełnie bezpieczny, by przede wszystkim sobie nie zaszkodzić. Czasem jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wypadków losowych, które mogą skończyć się lekkim urazem czy nawet kontuzją. Co wtedy należy zrobić?

8700632362_0039550a4b_z

Rozwiązań w tego typu sytuacjach jest naprawdę dużo. Obecnie medycyna sportowa jest bardzo mocno rozwinięta, a na rynku możemy dostać szereg różnych specyfików, które w mniejszym lub większym stopniu będą pomocne przy dochodzeniu do zdrowia. Nie możemy jednak zapominać o tradycyjnych metodach leczenia. Tu z kolei warto poświęcić chwilę uwagi szeroko rozumianej rehabilitacji.

Rehabilitacja po kontuzji czy lekkim urazie jest niemalże zawsze konieczna – szczególnie jeśli chodzi o osoby, które uprawiają sport wyczynowo, ale nie tylko. Także i amatorzy nie powinni usuwać ze swojego telefonu numeru do rehabilitanta. Rehabilitacja może też odbywać się na różnych płaszczyznach. Możemy skupić się jedynie na wykonywaniu ćwiczeń – czy to pod okiem profesjonalisty, czy też samodzielnie, w domu, zgodnie z zaleceniami wydanymi przez rehabilitanta.

Może się też zdarzyć, że same ćwiczenia nie wystarczą i do naszej rehabilitacji będzie niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. Powstaje jednak pytanie – jak taki sprzęt dobrać i przede wszystkim – gdzie takiego sprzętu powinniśmy szukać. W tym wypadku mamy przynajmniej kilka rozwiązań. Nie musimy oczywiście kupować takiego sprzętu, zwłaszcza, że nierzadko wiąże się to ogromnymi kosztami. Oczywiście dużo też zależy od tego, jakiego rodzaju jest to sprzęt.

Alternatywą jeśli chodzi o sprzęt rehabilitacyjny są wypożyczalnie takiego sprzętu. Ostatnio pojawia się ich coraz więcej – firmy, które albo same produkują sprzęt, albo są dystrybutorami, umożliwiają swoim klientom jego wypożyczanie, bardzo często na atrakcyjnych warunkach. Musimy jedynie podpisać umowę – sprzęt rehabilitacyjny jest drogi, a umowa stanowi jego zabezpieczenie.

Dodaj komentarz