Lampa wisząca do salonu – jak wybrać?

16145224810_8f9cb36a13_k

Wybór oświetlenia do salonu, zawsze wiąże się z szeregiem różnego rodzaju decyzji, które chcąc nie chcąc, podejmować musimy. Musimy nie tylko te decyzje podejmować, ale przede wszystkim mieć mniej więcej pojęcie, jakie mogą być konsekwencje takich właśnie decyzji.

Przede wszystkim, wybierając lampę wiszącą do salonu, musimy wziąć pod uwagę to, jak duża ma ona być. Wielkość naszej lampy wiszącej będzie z kolei warunkowana rozmiarem pomieszczenia. Niewątpliwie, nie bez znaczenia będzie też sam fakt tego, jaką kolorystykę ma nasz salon. Każdy jeden z tych czynników będzie miał niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o sam w sobie wybór naszej lampy. Dobrze jest zatem zanim przystąpimy do zakupu, dokładnie go sobie rozplanować.

Podstawą, jeśli chodzi o wybór lampy wiszącej do salonu, jest bez wątpienia jej wielkość. Tym samym, aby dobrać odpowiednią lampę, powinniśmy przede wszystkim znać wymiary pomieszczenia, w którym będzie się ona znajdowała. Nie muszą być one oczywiście dokładne co do jednego centymetra, natomiast powinniśmy mieć jako taki ich ogląd. Lampa powinna być proporcjonalna do wielkości pomieszczenia – nie za duża, gdyż wówczas będzie zaburzała proporcje, ani nie za mała – ponieważ nie będzie ona wtedy spełniała swojej podstawowej funkcji, jaką jest dawanie światła.

Kolejnym czynnikiem, warunkującym zakup lampy, jest bez wątpienia jej kolor. Lampa musi pasować kolorystycznie do kolorystyki pomieszczenia w którym będzie się ona znajdowała. Przykładowo – jeśli nasze pomieszczenie – w tym wypadku salon – utrzymany jest w kolorystyce ciepłych barw, lampa także powinna oscylować w tej tonacji. I analogicznie – jeśli nasz salon ma kolory raczej zimne, dobrze jest by i lampa w takich kolorach właśnie była. Oczywiście można tutaj pokusić się o zastosowanie różnego rodzaju kontrastów, natomiast powinniśmy je wcześniej skonsultować z kimś, kto dokładnie wie, w jaki sposób je dobierać. Unikniemy wówczas sytuacji, w której nasze lampy wiszące będą zupełnie niedopasowane do całej stylistyki pomieszczenia.

Dodaj komentarz