Jak wybrać lampę do przedpokoju?

3583304730_6e8a8cf576_o

Wybór lampy do przedpokoju nie jest prosty. To nie jest tak, ze można wybrać jakąkolwiek lampę, byleby była. Lampa w przedpokoju musi spełniać dwie podstawowe funkcje: dekoracyjna i funkcjonalną. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób sprawdzić, czy dana lampa spełnia akurat te funkcje. W poniższym artykule, znajdziecie państwo odpowiedź na te i wiele innych pytań, związanych właśnie z zakupem lampy do przedpokoju.

Lampa musi wyglądać

Przedpokój to takie pomieszczenie, do którego wchodzimy zaraz po wejściu do mieszkania. Musi on zatem nie tylko budzić w nas i naszych gościach przyjemne uczucia, ale przede wszystkim – powinien być on dobrze oświetlony. W przedpokoju najczęściej też poprawiamy nasz wygląd, tam też zazwyczaj znajduje się lustro. Co za tym idzie, dobre oświetlenie przedpokoju jest absolutną podstawą. Warto jednak pamiętać o zasadzie, która mówi “jak cię widzą tak cię piszą”. Lampa w naszym przedpokoju powinna być zatem dobrze do niego dobrana. Musi być ona proporcjonalna do wielkości pomieszczenia, a także jej kolorystyka musi z danym pomieszczeniem dobrze współgrać. W przeciwnym wypadku, nie może być mowy o tym, aby przedpokój dobrze wyglądał.

Lampa do przedpokoju powinna być energooszczędna

Faktem jest, że w przedpokoju najczęściej zapalamy światło. To takie pomieszczenie, w którym najczęściej się ubieramy, szykujemy na wyjścia czy poprawiamy makijaż. Światło w przedpokoju jest zatem bardzo często palone. W związku z tym, warto jest pomyśleć o tym, aby nasza lampa do przedpokoju, przysłowiowo, nie ciągnęła za dużo prądu. Tym samym nasze rachunki za prąd będą niższe, a my – bogatsi. Prosta ekonomia, którą warto wziąć pod uwagę. Sama moc lampy, to jednak nie wszystko. Powinna mieć ona też możliwość zamontowania żarówek energooszczędnych. W ten sposób będziemy mogli poczynić znacznie większe oszczędności, aniżeli przy montażu lampy z tradycyjną żarówką.

Wejdź na stronę, żeby sprawdzić idealne kinkiety do przedpkoju – http://lampylampy.pl/pl/c/Przedpokoj/74 Kierując się tymi dwoma, prostymi zasadami, jesteśmy w stanie wybrać lampę, która będzie nie tylko idealna pod względem wyglądu, ale też jeśli chodzi o zużycie energii.

Dodaj komentarz