Sposoby na walkę z korozją

auto25

Szczególnym elementem składającym się na dbałość o ochronę antykorozyjną jest powypadkowa ochrona antykorozyjna. Każdy kierowca powinien szczególnie o niej pamiętać. Jej istotnym elementem jest zastosowanie odpowiedniego podkładu. Podkład powinien być nakładany na gołą blachę. W przeciwnym razie jego działanie może być mniej skuteczne. Niestety nie wszyscy blacharze i lakiernicy mają to na uwadze. Często kładzie się najpierw szpachlówkę poliestrową, o potem dopiero sam podkład. W takim wypadku ochrona antykorozyjna jest jednak znacznie mniej skuteczna, niż gdy nakładany jest sam podkład.

Podkładami najskuteczniej chroniącymi przed korozją są podkłady reaktywne, znane w branży lakierniczej również jako tzw. wash primery. Dzięki nim powłoka nawet w miejscach gdzie doszło do uszkodzeń (rysy, odpryski, wgniecenia, itp.) jest skutecznie chroniona przed korozją. Sekret skuteczności wash – primerów to zawierające niewielkie ilości kwasu fosforowego utwardzacz, sprawiający, że charakteryzują się one dużą przyczepnością do podłoża. Używane w produkcji wash – primerów specjalne dodatki antykorozyjne, takie jak fosforan wapnia, czy cynku, stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed korozją dla podłoża.

Chcąc zapewnić sobie skuteczną i trwałą ochronę przed korozją warto również pomyśleć o dwukomponentowych podkładach akrylowych. Ich wadą jest cena, jako że do ich produkcji używa się wysokiej jakości żywic oraz dużą ilość inhibitorów korozji. Często właściciele pojazdów chcąc zaoszczędzić na kosztach decydują się na zakup środków o niskiej cenie. Często jednak charakteryzują się one równie niską skutecznością. Dwukomponentowe podkłady akrylowe gwarantują tymczasem bardzo wysoką skuteczność.

Potrzebujesz może zespawać plastikowe części? Zajrzyj na http://auto-wasniowscy.pl/uslugi/spawanie-plastikow-krakow.

Jeśli nie wiemy, jakich środków antykorozyjnych użyć, powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty. Takiej porady jest wstanie udzielić każdy wykwalifikowany lakiernik samochodowy. Kraków to miasto, gdzie wskaźniki zanieczyszczeń powietrza są szczególnie wysokie, co sprzyja rozwojowi korozji. Właściciele aut z Krakowa nie powinni żałować środków, aby utrzymać swoje auto w jak najlepszym stanie.

Dodaj komentarz