Rozwód – od czego zacząć?

Rozwód może przydarzyć się każdemu z nas. Decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego bez wątpliwości należy do trudnych. W wyroku o rozwód zapadają decyzje dotyczące nie tylko przyszłości małżonków, lecz także wspólnych dzieci. Dlatego ważnym jest, aby być dobrze przygotowanym do prowadzenia postępowania o rozwód, bądź też powierzyć jego prowadzenie profesjonaliście.

lawyers-1000803_1920

Kompletowanie dokumentów

Podstawą do rozpoczęcia procesu rozwodowego, jest przede wszystkim skompletowanie odpowiednich dokumentów. Przed spotkaniem z adwokatem bądź złożeniem pozwu o rozwód niezbędne będzie posiadanie odpisu aktu zawarcia związku małżeńskiego oraz odpisów aktów urodzenia dzieci. Taki odpis można otrzymać po wniesieniu stosownej opłaty we właściwym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Przygotowanie do procesu

Kolejnym ważnym krokiem jest przygotowanie pozwu o rozwód. Jeśli korzystamy z usług adwokata, spotkamy się z nim w kancelarii aby ustalić linię postępowania. Podczas takiej wizyty, adwokat będzie zadawał pytania dotyczące funkcjonowania naszego małżeństwa oraz naszych dzieci. Ważne jest , aby podczas takiej rozmowy szczerze przedstawić wszystkie okoliczności, które naszym zdaniem spowodowały podjęcie takiej decyzji. Dzięki temu będzie miał on pełną wiedzę, aby jak w najlepszy sposób reprezentować Państwa interesy na sali sądowej. Czasem takie informacje mogą być dla Państwa krępujące bądź przykre. Nie martwmy się, adwokat, będąc profesjonalistą, zachowa wszystkie uzyskane informacje w tajemnicy.

Adwokat- którego wybrać

Postępowanie o rozwód jest postępowaniem złożonym i wieloaspektowym. Tym samym ważny jest wybór adwokata, który będzie specjalizował się w sprawach rodzinnych i posiadał doświadczenie w ich prowadzeniu.

Rozwód a dzieci

Decyzja o rozwodzie bardzo często ma ogromny wpływ również na wspólne dzieci. Od chwili, gdy dowiedzą się o podjęciu takiej decyzji przez rodziców, przeżywają stres. Dotychczasowy ich świat ma się zupełnie zmienić. Warto o tym pamiętać i jak najmniej starać się angażować dzieci w tę nieprzyjemną sytuację. Czasami istotna jest także konsultacja z psychologiem dziecięcym , który poradzi, jak we właściwy sposób porozmawiać z dzieckiem i przedstawić mu nową sytuację.

O tym, co jeszcze jest ważne, jeśli chodzi o prawidłowe przygotowanie się do rozwodu, dowiecie się Państwo na stronie http://www.adwokatindan.pl/ – adwokat rozwody Toruń. Strona zawiera na ten temat szereg różnego rodzaju informacji.

Dodaj komentarz