Podwieszane rekuperatory do domu jednorodzinnego

salon2
Obecnie w Krakowie w nowo wybudowanych budynkach stawia się bardzo duży nacisk na szczelność budynków. Prawidłowo wykonany dom powinien być dobrze izolowany i mieć dobre instalacje centralnego ogrzewania. Jednak, aby naprawdę zaoszczędzić, to nie wystarczy. Jeżeli chcemy mieć w pomieszczeniach zdrowe i czyste powietrze, to należy jeszcze zastosować wentylację mechaniczną. Jednak sam montaż, nie zagwarantuje, że ogrzewanie naszego domu będzie tańsze. Lepiej zamontować centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiwaniem wentylacyjnego ciepła.

Zwrot inwestycji w postaci centrali wentylacyjnej

Im wyższe ceny energii, tym krótsze są okresu zwrotu inwestycji na kupno centrali wentylacyjnej do jednorodzinnego domu. Kiedyś zakup centrali zwracał się po kilkunastu latach. Jednak obecnie ceny ogrzewania stale rosną. Stosowanie odzysku ciepła w nowo wybudowanym domu jednorodzinnym, pozwala zaoszczędzić nawet połowę wydatków, które ponosimy na ogrzewanie. Kwota, jaką zaoszczędzimy, jest zależna od sprawności wentylacji, oraz izolacji budynku.

Coraz większe doświadczenie projektantów

Duża ilość domów, w których zostały zamontowane centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła, inaczej rekuperatory, spowodowała, że wielu projektantów ma coraz większe doświadczenie w tej kwestii. Popełniają coraz mniej błędów projektowych oraz montażowych.

Jaką wybrać usługę?

Na co zwracać uwagę, wybierając usługę instalacji rekuperatora? Po pierwsze na fachowość oraz estetykę wykonania takiej instalacji. Należy również wziąć pod uwagę sprawność centrali. Jest podstawowym czynnikiem podawanym przez producentów. Jednak sprawność trzeba sprawdzić dla różnych wartości przepływu powietrza.

Sprawdź firmę http://www.ahs-krakow.pl/ – montaż klimatyzacji.

Podsumowanie

Firmy montujące rekuperatory bardzo często mają w swoich usługach również inne możliwości, na przykład: klimatyzacja do mieszkania. Kraków jest dużym miastem i z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Poza tym klimatyzacja pozwoli utrzymać stałe powietrze w pomieszczeniu i również trochę zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jeżeli jesteś zainteresowany konkretnym modelem rekuperatora, to najlepiej wcześniej sprawdź jego parametry i porównaj z innymi.

Dodaj komentarz