Nauka języka angielskiego dla dzieci czyli co jest najważniejsze?

Szacuje się, że dziecko do 4 roku życia jest w stanie skupić się w pełni na jednej czynności przez około 30 minut. Dziecko powyżej 4 roku życia, wyraża pełne zainteresowanie daną rzeczą przez czas maksymalny do około 45 minut. Dlatego też, jeśli chcemy nasze dzieci nauczyć czegoś nowego, nie powinniśmy jednorazowo poświęcać na to więcej czasu niż od 30 do 45 minut. Tylko wtedy możemy osiągnąć zadowalające nas efekty. To tylko jeden z bardzo wielu czynników, które wpływają na to, czego dokładnie uczy się nasze dziecko i jak efektywna jest to nauka. Czy ma to też przełożenie na naukę języka angielskiego?

Big Ben, Zegar, Parlament, Londyn, Anglia

Przede wszystkim różne metody nauczania

To, na co dobrze jest zwrócić uwagę, kiedy chcemy nasze dziecko nauczyć dobrze języka, to przede wszystkim wprowadzanie różnych metod nauczania. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, najlepiej przyswajają nowe rzeczy poprzez zabawę. Wszelkiego rodzaju gry słowne, piosenki czy wierszyki – to wszystko może zdać egzamin, jeśli chodzi o nauczenie dzieci poprawnego porozumiewania się w języku angielskim. Oczywiście musimy też pamiętać o tym, aby nie tylko uczyć dzieci nowych wyrazów czy poprawnej konstrukcji zdań. Ważne jest także – jeśli nie najważniejsze – zwrócenie uwagi na to, aby dzieci nie bały się mówić w obcym języku. Każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma taką barierę językową, związaną właśnie z komunikacją. Nierzadko prościej jest nam coś napisać w języku angielskim, aniżeli powiedzieć. Wybierając odpowiednią szkołę językową, musimy skupić się na tym, aby także i na ten aspekt nauki był kładziony nacisk.

Po drugie – systematyczność i utrwalanie wiedzy

Samo regularne uczęszczanie na zajęcia języka angielskiego, nie sprawi, że nasza latorośl będzie umiała się poprawnie w tym języku komunikować czy też, że dobrze go pozna. My, jako rodzice czy opiekunowie, musimy starać się utrwalać wiedzę, którą nasze dziecko posiadło na takich zajęciach, aby ta nauka przynosiła realne efekty. To może być zwykłe spytanie dziecka, co było na zajęciach. Z pewnością bardzo chętnie nam ono o tym opowie, a przez to też powtórzy pewne rzeczy. Jeśli na zajęciach dziecko poznało ciekawą zabawę w języku angielskim, poświęćmy te kilkanaście minuta, aby pobawić się w nią z dzieckiem. To także może przynieść rezultat, jeśli chodzi o skuteczność nauczania. Wybierając szkołę języka angielskiego taką jak http://www.kids.coludziepowiedza.co/ – angielski dla dzieci Lublin, możemy być pewni, że nasze dziecko będzie umiało się nie tylko porozumiewać w języku angielskim, ale też pozna jego podstawy gramatyczne.

Dodaj komentarz