Jakie radio do kuchni i radio do łazienki wybrać?

lazienka3

Radio to podstawa wyposażenia każdego domu. Do wyboru mamy wiele rodzajów takich urządzeń. Są to między innymi radia cyfrowe, radia analogowe, radia do zabudowy – radia sufitowe oraz inne, nowoczesne urządzenia typu boombox. Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których panuje wilgoć i gorące powietrze. Częste opary wodne mogą utrudniać funkcjonowanie urządzeń elektronicznych. Zdradzamy więc jakie radio do kuchni i radio do łazienki wybrać.

Radio do kuchni

Radio kuchenne to standard w domach. Dzięki niemu możliwe jest słuchanie porannych wiadomości, śledzenie zakorkowanych ulic w mieście, relaks przy dźwiękach muzyki. Podczas przygotowywania posiłków z chęcią słuchamy ulubionej stacji radiowej, która wprowadza nas w lepszy nastrój. Radio do kuchni powinno gwarantować więc dobrej jakości dźwięk. Pamiętaj, że to właśnie w kuchni odbywają się najlepsze imprezy. Dzięki dokonaniu dobrego wyboru, radio kuchenne będzie stanowiło świetne tło spotkań towarzyskich.
Radio do kuchni powinno posiadać wyświetlacz lcd, który przedstawiać będzie aktualny czas i datę. Dzięki temu żadna potrawa nie zostanie nazbyt przypieczona, a ciasto zostanie wyciągnięte z piekarnika w odpowiednim momencie. Radio cyfrowe w tym przypadku dobrze się sprawdzi. Jeżeli jednak cenisz sobie wygodę użytkowania, warto postawić na radioodbiornik, który sterowany jest za pomocą pilota. Dzięki temu, bez konieczności obmywania rąk i przemieszczania się w kuchni, zmienisz stację radiową. Taki komfort gwarantuje radio kuchenne do zabudowy. Głośniki umieszczone są w suficie, a moduł radia w miejscu, które odpowiada domownikom. Za pomocą pilota można dowolnie sterować takim urządzeniem jak radio do zabudowy.

Radio do łazienki

Łazienka to miejsce, w którym lubimy spędzać dużo czasu. Przyjemny relaks umilą dźwięki muzyki. Podczas brania prysznica, dźwięk radioodbiornika jest zakłócany. Dlatego warto wybrać takie radio do łazienki, które cechować się będzie wysoką jakością dźwięku. Radio do łazienki powinno być przede wszystkim odporne na wilgoć. Opary gorącej wody będą miały duży wpływ na każde urządzenie elektroniczne. Radia cyfrowe nie będą więc dobrym rozwiązanie, ponieważ znalezienie gniazdka elektrycznego może być problemem. Decydując się na radio cyfrowe na baterie, musisz liczyć się z tym, że wilgoć powoduje szybsze rozładowanie akumulatorów. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest radio do zabudowy. Należy jedynie pamiętać, aby nie umieszczać go tuż nad wanną czy kabiną prysznicową. Najbezpieczniejsza odległość radia do zabudowy i źródła wody wynosi 2 metry.

Dodaj komentarz